Mobil Konkasör Tercihi Neye Göre ve Nasıl Yapılmalı?

En uygun ve doğru çözüm için kırılacak malzeme cinsi, besleme boyutu ,nihai ürün boyutu, beslenecek malzemenin boyut dağılımı, nihai ürün gradasyonu ayrıca kimyasal ve fiziksel analizler en uygun makinayı seçmemiz için yeterlidir.

Genel bilgilendirme

– Dragon 7 yumuşak ve orta sertlikle malzeme kırılmasında ideal olup, aşındırıcı malzemelerde (Bazalt,Granit vb. gibi ) aşınma giderleri göz önüne alınarak tercih edilebilir. Aşındırıcı malzemelerde 250 mm kadar beslemelerde tercih edilebilir.

– Dragon 9 yumuşak ve orta sertlikle malzeme kırılmasında ideal olup, aşındırıcı malzemelerde (Bazalt,Granit, vb. gibi ) aşınma giderleri göz önüne alınarak tercih edilebilir. Aşındırıcı malzemelerde 250 mm kadar beslemelerde tercih edilebilir.

– Dragon 10 yumuşak ve orta sertlikle malzeme kırılmasında ideal olup, aşındırıcı malzemelerde (Bazalt,Granit, vb. gibi ) aşınma giderleri göz önüne alınarak tercih edilebilir. Aşındırıcı malzemelerde 300 mm kadar beslemelerde tercih edilebilir.

– Dragon 15 yumuşak ve orta sertlikle malzeme kırılmasında ideal olup, aşındırıcı malzemelerde (Bazalt,Granit, vb. gibi ) aşınma giderleri göz önüne alınarak tercih edilebilir. Aşındırıcı malzemelerde 300 mm kadar beslemelerde tercih edilebilir.

– Dragon 20 yumuşak ve orta sertlikle malzeme kırılmasında ideal olup , aşındırıcı malzemelerde (Bazalt,Granit, vb. gibi ) aşınma giderleri göz önüne alınarak tercih edilebilir. Aşındırıcı malzemelerde 300 mm kadar beslemelerde tercih edilebilir.

– Dragon 25 yumuşak ve orta sertlikle malzeme kırılmasında ideal olup , aşındırıcı malzemelerde (Bazalt,Granit, vb. gibi ) aşınma giderleri göz önüne alınarak tercih edilebilir. Aşındırıcı malzemelerde 300 mm kadar beslemelerde tercih edilebilir.

– Turbo 600 sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için dizayn edilmiş bu makina aşındırıcı malzemelerde aşınma giderlerini minimize etmek için en uygun makinalardandır. Aynı zamanda yumuşak ve orta sertlikteki malzemeleri kırmak içinde kullanılabilir. İki makinalı olması nedeni ile boyut indirme eğrisi çok fazladır. (Bu makinanın özelliklerinden biride 5 mm altı üretim içinde uygundur.)

– Turbo 950 sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için dizayn edilmiş bu makina aşındırıcı malzemelerde aşınma giderlerini minimize etmek için en uygun makinalardandır. Aynı zamanda yumuşak ve orta sertlikteki malzemeleri kırmak içinde kullanılabilir. İki makinalı olması nedeni ile boyut indirme eğrisi çok fazladır. (Bu makinanın özelliklerinden biride 5 mm altı üretim içinde uygundur.)

– Turbo 900 sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için dizayn edilmiş bu makina aşındırıcı malzemelerde aşınma giderlerini minimize etmek için en uygun makinalardandır. Aynı zamanda yumuşak ve orta sertlikteki malzemeleri kırmak içinde kullanılabilir. İki makinalı olması nedeni ile boyut indirme eğrisi çok fazladır. Aşınma giderlerini minumum seviyede tutan konik kırıcı sekonder olarak kullanılmıştır. Bu tip sekonder kırıcısı konik kırıcı olan sistemlerde konik kırıcının sıkıştırarak kırma prensibi sebebi ile yassı-yaprak üretimi minumum seviyeye indirmek için özel çene modelleri kullanılmaktadır.

– Dragon 35 her sertlikte malzeme kırmak için ideal kırıcılardır. Tersiyer olarak kullanıldığı gibi sekonder kırıcı olarakta kullanılabilir.Tersiyer olarak kullanıldığında 5 mm altı üretim yapılabilir.

Her iki sistemde de maximum besleme boyutu 150 mm dir.

Dragon 45 her sertlikte malzeme kırmak için ideal kırıcılardır. Tersiyer olarak kullanıldığı gibi sekonder kırıcı olarakta kullanılabilir.Tersiyer olarak kullanıldığında 5 mm altı üretim yapılabilir.

Her iki sistemde de maximum besleme boyutu 150 mm dir.

– Dragon 55 her sertlikte malzeme kırmak için ideal kırıcılardır. Tersiyer olarak kullanıldığı gibi sekonder kırıcı olarakta kullanılabilir.Tersiyer olarak kullanıldığında 5 mm altı üretim yapılabilir.

Her iki sistemdede maximum besleme boyutu 150 mm dir.

– DRAGON 6000 bu kırıcı primer kırıcı olup her sertlikte ve aşındırıcılıkda malzemeyi kırmak için uygundur. En sert malzemeleri kırmada kullanılabilir.

– DRAGON 9000 bu kırıcı primer kırıcı olup her sertlikte ve aşındırıcılıkda malzemeyi kırmak için uygundur. En sert malzemeleri kırmada kullanılabilir.

– DRAGON 11000 bu kırıcı primer kırıcı olup her sertlikte ve aşındırıcılıkda malzemeyi kırmak için uygundur. En sert malzemeleri kırmada kullanılabilir.

– DRAGON 4000 özellikle yumuşak ve orta sertlikte malzemeleri kırmak için ideal olup bazalt granit türü aşındırıcı ve sert malzemeleride kırabilir. Aşındırı ve sert malzemelerde aşınma maliyetini göz önüne alarak tercihte bulunulabilir.

– DRAGON 5000 bu kırıcı her sertlikte ve aşındırıcılıkda malzemeyi kırmak için uygundur. En sert malzemeleri kırmada kullanılabilir. Aşınma giderlerini minimum seviyede tutan konik kırıcı sistemi kullanılmıştır.Bu tip sekonder kırıcısı konik kırıcı olan sistemlerde konik kırıcının sıkıştırarak kırma prensibi sebebi ile yassı-yaprak üretimi minumum seviyeye indirmek için özel çene modelleri kullanılmaktadır.